Logo Miejsko Gminny Ośrodek Kultury

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2581
W sumie: 19989

Questy

„Tym się szczycą nad Pilicą” - na terenie naszego miasta działa stale dostępna gra terenowa!

Aby wziąć udział w grze wystarczy ściągnąć aplikację na smartfona, zarejestrować się i odszukać quest pod nazwą "Czym się szczycą nad Pilicą". Można też udać się do Nowomiejskiego Muzeum i pobrać broszurę, na której rozwiązujemy kolejne zagadki questu za pomocą długipisu lub ołówka.

Na stronie https://questy.org.pl/ dostępnych jest wiele questów z różnych miast i miejscowości naszego kraju. Są to gry terenowe polegające na poszukiwaniu skarbu. Nie wymagają one obsługi ani znakowania w terenie, dlatego, w odróżnieniu od podchodów lub gier miejskich, można w nie grać niemal w każdej chwili. Podstawą zabawy jest wędrówka trasą questu w terenie. Czytając wierszowane wskazówki, uczestnik podąża questem w terenie i poznaje sekrety danego miejsca. Na końcu drogi na odkrywców czeka „skarb” – pojemnik finałowy, a w nim pamiątkowa pieczątka i Księga Questu. Odcisk pieczęci i wpis do Księgi potwierdzają przebycie trasy. Za ukończone gry miejskie uczestnik kolekcjonuje odznaki w aplikacji, (co nawiązuje do tradycyjnego kolekcjonowania wpisów do książeczki PTTK).

Jest to doskonały sposób promocji regionu oraz atrakcyjny sposób spędzenia wolnego czasu i poznawania lokalnej historii i ciekawych miejsc zarówno przez turystów jak i mieszkańców z okolicy. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie, która doskonale łączy aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu z edukacją i poznawaniem tajemnic najbliższej okolicy!

Projekt powstał przy współpracy portalu Questy - Wyprawy Odkrywców realizującego zadanie publiczne "Mazowieckie Wyprawy Odkrywców" (dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego) i Nowomiejskiego Muzeum, które zapewniło opiekę merytoryczną.

opublikował

Krzysztof Witlib

Dyrektor MGOK zaprasza

ul. Tomaszowska 5
  26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
  Tel. 517 192 889;

517 429 219
 

  email: mgok@nowemiasto.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.