Logo Miejsko Gminny Ośrodek Kultury

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 6851
W sumie: 15239

News

News zdjęcie id 110

Kultura dla ciebie - rozpoczęcie projektu i zaproszenie do wypełnienia ankiety

 

 

ANKIETA DOTYCZĄCA ZASOBÓW, POTRZEB I OCZEKIWAŃ W ZAKRESIE KULTURY

 

 

ROZPOCZYNAMY PROJEKT DOM KULTURY + INICJATYWY LOKALNE KULTURA DLA CIEBIE

Jacek Zakrzewski

Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście nad Pilicą realizuje we współpracy z Narodowym Centrum Kultury projekt ,,Kultura dla Ciebie". Środki na ten projekt pozyskaliśmy z programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne. Projekt jest dwuetapowy: pierwszy etap, który właśnie rozpoczynamy to przeprowadzenie diagnozy wśród mieszkańców miasta i gminy, którego celem jest poznanie zasobów, potrzeb i oczekiwań w zakresie szeroko rozumianej kultury. Drugi etap zakłada realizację, ze środków Narodowego Centrum Kultury, kilku inicjatyw lokalnych zaproponowanych przez mieszkańców. Wyłonimy je w zorganizowanym przez MGOK naborze w odniesieniu do diagnozy przeprowadzonej w pierwszym etapie. Obecnie planujemy zebrać i opracować informacje o Państwa oczekiwaniach wobec oferty kulturalnej, możliwości rozwoju w tym kierunku, dotychczasowej i przyszłej działalności naszej instytucji kultury. Niezmiernie zależy nam na poznaniu lokalnych zasobów kulturowych: artystów amatorów, twórców ludowych, muzyków, rękodzielników oraz lokalnych animatorów.

Mimo trudnych czasów i wielu ograniczeń związanych z epidemią robimy wszystko aby zrealizować projekt, choć z jego efektów będziemy korzystać dopiero za kilka miesięcy. Rozpoczynamy teraz badania socjologiczne w celu stworzenia wspomnianej wcześniej diagnozy w zakresie kultury. Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców miasta i gminy Nowe Miasto nad Pilicą. Planowaliśmy szereg spotkań i wywiadów ale koronawirus pokrzyżował nam nieco plany. Nie mniej jednak zamierzamy przeprowadzić diagnozę korzystając z innych narzędzi badawczych. Na fanpeageu MGOK oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta, w zakładce DOM KULTURY + INICJATYWY LOKLANE 2020, dostępna będzie ankieta on- line. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, bezpośrednie spotkania jesteśmy zmuszeni przełożyć na czas późniejszy, nie mniej jednak kontakt z mieszkańcami jest dla nas bardzo istotny. W tej sytuacji zdecydowaliśmy się na rozmowy telefoniczne. Spodziewajcie się więc telefonu od pracowników MGOKu z prośbą o odpowiedzi na kilka pytań. Dziękujemy za poświęcony czas, zaowocuje on jeszcze lepszą, ciekawszą ofertą kulturalną dla miasta i gminy Nowe Miasto nad Pilicą oraz pozwoli jak najlepiej wykorzystać potencjał kulturowy naszego środowiska.

Mamy już za sobą pierwsze spotkania fokusowe (które odbyły się jeszcze przed kwarantanną). W najszerszym spotkaniu, przeprowadzonym przez pracownika-animatora Narodowego Centrum Kultury pana Ryszarda Konopkę uczestniczyli między innymi: przedstawiciele seniorów, młodzieży, młode mamy, Koła Gospodyń Wiejskich, krwiodawcy, regionaliści z Towarzystwa Przyjaciół Nowego Miasta oraz społecznicy. Przedstawiliśmy założenia projektu oraz wspólnie wypracowaliśmy pierwsze pomysły. Spotkanie z mieszkańcami poprzedziło szkolenie dla zespołu MGOKu oraz bardzo owocne spotkanie z Burmistrzem Nowego Miasta Mariuszem Dziubą.

Uzyskana przez nas kwota dofinansowania wynosi 30 000 zł. Pierwsza część zadania to budżet 8 000 zł, natomiast kwota dofinansowania drugiej części zadania wynosi 22 000 zł. Dofinansowanie pierwszej części zadania wynosi 100%, dofinansowanie drugiej 95% budżetu. Duże znaczenie ma fakt iż wkład własny do projektu, zapewniły nam władze samorządowe w postaci dotacji celowej dla Miejsko -Gminnego Ośrodka Kultury.

Już teraz zachęcamy aktywistów, animatorów społeczników oraz wszystkich zainteresowanych działalnością w dziedzinie kultury do przygotowywania projektów które będziemy mogli wspólnie zrealizować.

 

 

Dyrektor MGOK zaprasza

ul. Tomaszowska 5
  26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
  Tel. 517 192 889;

517 429 219
 

  email: mgok@nowemiasto.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.