Logo Miejsko Gminny Ośrodek Kultury

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 6813
W sumie: 15201

News

News zdjęcie id 159

Dzień Dziecka dla Małych i Dużych w MGOKu :)

11.06.2021

Jaka radość że na pierwszym spotkaniu po trudnym czasie COVIDu mogliśmy świętować w Nowym Mieście Dzień Dziecka! Tę doskonałą okazję do spotkania wykorzystały dzieci i młodzież z zespołów działających w ośrodku kultury do przedstawienia efektów dotychczasowej pracy, przygotowanych głównie w formule zajęć zdalnych. Na scenie wystąpiło blisko 120 młodych artystów z zespołów: Maluszki, Frędzelki i Neonki- trzech grup Zespołów Tańca Nowoczesnego; Dziecięco Młodzieżowego Zespołu Ludowego: grupy dziecięcej w strojach piotrkowskich oraz grupy młodzieżowej w strojach opoczyńskich, Nowomiejskiej Orkiestry Dętej jak również gitarzystów, pianistów i wokalistów z sekcji Mistrzowie Muzyczni. Prezentacje dziecięce poprzedził występ zespołu Nowe Band, który rozgrzał publiczność energetycznym koncertem.
               Bardzo ważnym elementem niedzielnego festynu było otwarcie w MGOKu Strefy Malucha Muchomorek, którego dokonali: Senator RP Stanisław Karczewski, Burmistrz Nowego Miasta Mariusz Dziuba, Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Pietrucha, Dyrektor Żłobka Katarzyna Grzyb, inicjatorki: Magdalena Grudzień i Anna Nowakowska Doroba oraz Dyrektor MGOKu Jacek Zakrzewski. Strefa Malucha jest to przestrzeń zaaranżowana, wyposażona i przystosowana dla najmłodszych dzieci. Służyć będzie zarówno do zabawy jak i do nauki dla maluchów. Koniecznie należy podkreślić iż jest to inicjatywa oddolna nieformalej grupy TrzyMamyDzieci, które z pomocą przyjaciół, sponsorów, zespołu MGOKu oraz przy wsparciu władz samorządowych zorganizowały to miejsce w ośrodku kultury.
              Wśród dużego pakietu atrakcji dla dzieci na uwagę zasługują warsztaty sensomotoryczne dla najmłodszych zorganizowane w ramach projektu ,,Strefa zabawy dla małych i dużych" finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Nowego Miasta. Prawie setka dzieciaków do ósmego roku życia skorzystała z zajęć podczas których, w czasie doskonałej zabawy, uczyły się jak za pomocą zmysłów poznawać i rozumieć otaczający świat.               Dopełnieniem atrakcji były warsztaty balonowe, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie buziek, zaplatanie warkoczyków, ogromniaste bańki mydlane i maskotki zabawiające dzieci podczas animacji ruchowych.
                      W imieniu dzieciaków oraz młodych artystów serdecznie dziękuję za tak liczną i wytrwałą mimo deszczu publiczność, szczególnie podczas występów dzicięcych. Dziękuję za obecność zaproszonym gościom i Panu Burmistrzowi za pamięć i życzenia z okazji Dnia Pracownika Kultury. Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie dmuchańców, Radzie Seniorów za sfinansowanie w ubiegłym roku sceny modułowej na której odbył się koncert oraz druhom strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Mieście za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom, koordynację ruchu oraz za ciekawe prezentacje wozu bojowego.

Jacek Zakrzewski
 

 

Dyrektor MGOK zaprasza

ul. Tomaszowska 5
  26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
  Tel. 517 192 889;

517 429 219
 

  email: mgok@nowemiasto.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.