Logo Miejsko Gminny Ośrodek Kultury

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2581
W sumie: 19989

News

News zdjęcie id 213

SPRZATANIE NOWOMIEJSKIEJ HISZPANKI W RAMACH TEGOROCZNEGO DNIA ZIEMI

28.04.2022

Od kilku dekad społeczeństwo zaczyna dostrzegać problem zanieczyszczenia środowiska. Wiemy o tym również na naszym podwórku- w Nowym Mieście nad Pilicą, stąd wiele akcji i apeli promujących ograniczenie ilości śmieci, szczególnie tych wyrzucanych poza miejscami do tego przeznaczonymi. Kolejny już Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury podejmuje wspólnie z młodzieżą, akcję sprzątania terenów publicznych. Przez dwa poprzednie lata sprzątaliśmy zabytkowy park a w tym roku zajęliśmy się urokliwym wąwozem zwanym potocznie Hiszpanką. Dzięki dużemu zaangażowaniu społeczności szkolnej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego imienia Karola Wojtyły, udało się posprzątać teren poddany ostatnio rewitalizacji oraz przedłużenie tej dawnej ścieżki w stronę Pilicy po drugiej stronie ulicy Bielińskiego. Akcja zakończyła się sukcesem, ale nie dlatego że nabieraliśmy kilkadziesiąt worów śmieci ale dlatego że młodzież sama zauważyła jakie szkody przynosi nie tylko wyrzucanie śmieci ale i ich nadmierna produkcja. Komentarze młodych podczas wygrzebywania z błota, trzcin i trawy butelek, walizek, wiader a nawet gruzu budowlanego były bezcenne. Nie jeden dorosły byłby zawstydzony widząc jak kilkunastoletnie dzieciaki sprzątają jego potłuczoną glazurę czy pordzewiałe rury.

Pracowite przedpołudnie zakończyliśmy wiosennym posiłkiem czyli ogniskową kiełbasą na naszym ogniskowym placu przy MGOKu. Po raz kolejny pokazujemy iż dbałość o środowisko to nie puste frazesy i górnolotne hasła w mediach społecznościowych na popularne tematy ale przede wszystkim konkretne i co najważniejsze realne działanie w swoim środowisku.

Szczególnie serdeczne podziękowania kierujemy do pana Dariusza Blaszki, dyrektora ZSP w Nowym Mieście za życzliwość i współorganizację akcji oraz nauczycielom: pani Justynie Wiśnik szkolnej pedagog oraz do pana Arkadiusza Wielgusa wychowawcy klasy. Największe jednak brawa należą się młodzieży z klasy VIII a i VIII b za to że zakasali rękawy i wykonali kawał dobrej roboty.

Jacek Zakrzewski

Dyrektor MGOK zaprasza

ul. Tomaszowska 5
  26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
  Tel. 517 192 889;

517 429 219
 

  email: mgok@nowemiasto.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.