Logo Miejsko Gminny Ośrodek Kultury

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 6807
W sumie: 15195

News

News zdjęcie id 227

Warsztaty wyjazdowe Amatorskiego Ruchu Artystycznego 2022

14.07.2022

Pobyt w Łodzi zaczęliśmy od zwiedzania Muzeum Archeologiczno-Etnograficznego. Zwiedzalismy wystawę prezentującą obrzędy wiosenne etnoregionu Rawsko-Opoczyńskiego oraz obrzęd oczepin weselnych etnoregionu Łowickiego. Odwiedziliśmy również wystawę lalek teatralnych.
Warsztaty wyjazdowe to również próby, próby, próby... Za nami już ponad 20 godzin zajęć tańca nowoczesnego, tańca ludowego, nauki gry na instrumentach dętych blaszanych, klawiszowych i gitarze. Po pierwszej nocy młodzi muzycy i tancerze mieli oczka na zapałkach.

Dzień drugi naszych warsztatów to przede wszystkim przygoda z Muzeum Włókiennictwa. Nowoczesna wystawa, zaaranżowana przy wykorzystaniu łódzkiej infrastruktury przemysłowej wprowadziła nas w klimat XIX wiecznych manufaktur włókienniczych. Obejrzeliśmy zaawansowaną maszynerią parową, która zasilała fabrykę napędzając krosna oraz zapoznaliśmy się z budową i historią warsztatów tkackich i losami łódzkich zakładów włókienniczych. Wyjątkowym uzupełnieniem wystawy jest jedyny w Polsce skansen miejski, w którym można niemal przenieść się w czasie oglądając oryginalne wnętrzna łódzkich domostw z różnych dekad XX stulecia.

Gdzie można spotkać orangurany o gołębim sercu? Oczywiście na warsztatach wyjazdowych MGOKu. Kolejnego dnia warsztatów nasi młodzi artyści musieli sprostać kolejnemu wyzwaniu-dojechać łódzką komunikacją miejską do ZOO i Orentarium. W przerwie pomiędzy ulewami, udało się! Łódzkie ZOO to nie tylko lwy, tygryski i mrówkojady ale również wiele gatunków Azji Południowo Wschodniej z rekinami, płaszczkami, rafami koralowymi i mnóstwem innej równie pięknej gadziny :)

Ostatni dzień naszego wyjazdu to pobyt w Centrum Nauki i Techniki EC1, który upłynął pod znakiem dotykania wszystkiego ;) Tak duża ilość ekranów interaktywnych, gier czy zwykłych pokręteł, gałek i nastawni jest rzadkością nawet w centrach edukacyjnych. Ten fabryczny kompleks który dziś służy nietypowej edukacji poprzez doświadczenie powstał w 1907 roku jako elektrownia dla miasta Łodzi.

Zakończyliśmy kilkudniowe warsztaty wyjazdowe w Łodzi dla zespołów z MGOKu. Byli z nami wraz z instruktorami młodzi muzycy i tancerze z Zespołu Ludowego Nowopiliczanie, zespołów tanecznych Neonki i Frędzelki, sekcji Mistrzowie Muzyczni oraz orkiestry dętej. Dziękujemy uczestnikom za wspolna zabawę a rodzicom za zaufanie.

 

 

Dyrektor MGOK zaprasza

ul. Tomaszowska 5
  26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
  Tel. 517 192 889;

517 429 219
 

  email: mgok@nowemiasto.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.