Logo Miejsko Gminny Ośrodek Kultury

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 6944
W sumie: 15332

News

News zdjęcie id 235

,,Tydzień Aktywności z MGOKiem” dla najmłodszych mieszkańców Nowego Miasta

23.08.2022

Projekt Kreatywnie dla dzieci jest tegoroczną inicjatywą grupy TrzyMamyDzieci, założonej jak sama nazwa wskazuje przez trzy mamy- Magdalenę Grudzień, Annę Nowakowską- Dorobę oraz Karolinę Dzięcielską. Po roku działań dołączyła do niej  również czwarta mama tj. Ewelina Kwiatkowska. W poprzednim roku z dużą aprobatą spotkał się nasz 1 projekt Strefa zabawy dla małych i dużych.   Współpraca grupy  to przede wszystkim budowanie i integrowanie lokalnej mikrospołeczności, angażowanie młodzieży do wspólnych inicjatyw oraz pomocy charytatywnej. To także poznawanie siebie nawzajem, wspólne spędzanie czasu oraz pomoc charytatywna.

W ramach pozyskanego budżetu obywatelskiego na ten rok , przy współpracy z MGOKiem wybraliśmy się na wspólną wycieczkę do Warszawy. W wyjeździe, udział wzięły dzieci oraz część rodziców. Na miejscu czekało nas wiele atrakcji. Najpierw udaliśmy się do warszawskiego ZOO, gdzie spacerując w pięknej pogodzie poznawaliśmy  egzotyczne zwierzaki. Następnie,  udaliśmy się do Teatru Sabat, jedynego w Polsce Teatru Rewiowego. Tam gościliśmy na otwartej próbie, zajrzeliśmy do garderoby Hanki Bielickiej oraz wzięliśmy udział w warsztatach aktorskich na deskach sceny. Zabawy było co niemiara!

Kino plenerowe to wydarzenie, które również zorganizowano z funduszy budżetu obywatelskiego w ramach naszego projektu. W 1 tygodniu sierpnia, trawnik przed MGOKiem zaroił się rodzinami, które wspólnie obejrzały popularną bajkę Krudowie. Na świeżym powietrzu, przygotowany prze nas popcorn i kompot smakował dzieciom lepiej niż kiedykolwiek w normalnym kinie.

Kolejną inicjatywą w ramach projektu by Tydzień Aktywności z MGOKiem. To duże przedsięwzięci pozwoliło na zagospodarowanie wolnego czasu około 100 dzieci podczas wakacji. Uczestnicy wzięli udział w pięciodniowych warsztatach: slimowe szaleństwo, malowanie T-shirtów metodą TIE DYE, wykonanie magnesów na lodówkę z modeliny, biżuterii z koralików oraz łapaczy snów. Dzięki zaangażowaniu pracowników MGOKu, lokalnej młodzieży i mam, które tak chętnie przybyły na warsztaty wraz ze swoimi pociechami, mieliśmy okazję na integrację społeczną. Podczas warsztatów nie zabrakło również animacji.

TrzyMamyDzieci

Magdalena Grudzień

Dyrektor MGOK zaprasza

ul. Tomaszowska 5
  26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
  Tel. 517 192 889;

517 429 219
 

  email: mgok@nowemiasto.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.