Logo Miejsko Gminny Ośrodek Kultury

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 491
W sumie: 6964

News

News zdjęcie id 235

,,Tydzień Aktywności z MGOKiem” dla najmłodszych mieszkańców Nowego Miasta

23.08.2022

Projekt Kreatywnie dla dzieci jest tegoroczną inicjatywą grupy TrzyMamyDzieci, założonej jak sama nazwa wskazuje przez trzy mamy- Magdalenę Grudzień, Annę Nowakowską- Dorobę oraz Karolinę Dzięcielską. Po roku działań dołączyła do niej  również czwarta mama tj. Ewelina Kwiatkowska. W poprzednim roku z dużą aprobatą spotkał się nasz 1 projekt Strefa zabawy dla małych i dużych.   Współpraca grupy  to przede wszystkim budowanie i integrowanie lokalnej mikrospołeczności, angażowanie młodzieży do wspólnych inicjatyw oraz pomocy charytatywnej. To także poznawanie siebie nawzajem, wspólne spędzanie czasu oraz pomoc charytatywna.

W ramach pozyskanego budżetu obywatelskiego na ten rok , przy współpracy z MGOKiem wybraliśmy się na wspólną wycieczkę do Warszawy. W wyjeździe, udział wzięły dzieci oraz część rodziców. Na miejscu czekało nas wiele atrakcji. Najpierw udaliśmy się do warszawskiego ZOO, gdzie spacerując w pięknej pogodzie poznawaliśmy  egzotyczne zwierzaki. Następnie,  udaliśmy się do Teatru Sabat, jedynego w Polsce Teatru Rewiowego. Tam gościliśmy na otwartej próbie, zajrzeliśmy do garderoby Hanki Bielickiej oraz wzięliśmy udział w warsztatach aktorskich na deskach sceny. Zabawy było co niemiara!

Kino plenerowe to wydarzenie, które również zorganizowano z funduszy budżetu obywatelskiego w ramach naszego projektu. W 1 tygodniu sierpnia, trawnik przed MGOKiem zaroił się rodzinami, które wspólnie obejrzały popularną bajkę Krudowie. Na świeżym powietrzu, przygotowany prze nas popcorn i kompot smakował dzieciom lepiej niż kiedykolwiek w normalnym kinie.

Kolejną inicjatywą w ramach projektu by Tydzień Aktywności z MGOKiem. To duże przedsięwzięci pozwoliło na zagospodarowanie wolnego czasu około 100 dzieci podczas wakacji. Uczestnicy wzięli udział w pięciodniowych warsztatach: slimowe szaleństwo, malowanie T-shirtów metodą TIE DYE, wykonanie magnesów na lodówkę z modeliny, biżuterii z koralików oraz łapaczy snów. Dzięki zaangażowaniu pracowników MGOKu, lokalnej młodzieży i mam, które tak chętnie przybyły na warsztaty wraz ze swoimi pociechami, mieliśmy okazję na integrację społeczną. Podczas warsztatów nie zabrakło również animacji.

TrzyMamyDzieci

Magdalena Grudzień

Dyrektor MGOK zaprasza

Jacek Zakrzewski

ul. Tomaszowska 5
  26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
  Tel. 48/321 62 33
 

  email: mgok@nowemiasto.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.