Logo Miejsko Gminny Ośrodek Kultury

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 6815
W sumie: 15203

News

News zdjęcie id 251

wakacje z MGOKiem 2022 - podsumowanie

21.09.2022

Jednym z zadań samorządowej instytucji kultury z których jesteśmy najbardziej zadowoleni jest organizowanie zajęć dla najmłodszych. W ramach tegorocznych zajęć wakacyjnych odbyło się 15 wydarzeń: warsztatów, spotkań, wycieczek i biwaków dla dzieci wraz opiekunami oraz młodzieży. Ku naszemu bardzo pozytywnemu zaskoczeniu w zajęciach tych uczestniczyło ponad 400 osób- mieszkańców jak i turystów. Zajęcia te były organizowane w ramach zajęć realizowanych przez samorządową instytucję kultury w ramach dotacji podmiotowej przekazanej przez organizatora oraz w ramach projektów: ,,W poszukiwaniu nowomiejskiego folkloru” ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą jak również ,,Kreatywnie dla dzieci” ze środków Budżetu Obywatelskiego Nowego Miasta.

Wakacje rozpoczęliśmy lipcowymi, organizowanymi corocznie warsztatami wyjazdowymi dla zespołów działających w MGOKu. Podczas cztero-dniowego pobytu w Łodzi muzycy, tancerze, wokaliści oraz ich instruktorzy zwiedzali łódzkie atrakcje dużego miasta oraz pilnie ćwiczyli w swoich z zespołach. Sierpniowe spotkania rozpoczęliśmy plenerową projekcją filmu pt. ,,Krudowie”. W ten weekendowy wieczór trawnik przed MGOKiem był pełen gości na leżakach, kocach i poduszkach. ,,Tydzień Aktywności z MGOKiem” organizowany przez koleżanki z grupy TrzyMamyDzieci przyciągnął mnóstwo dzieciaków które korzystały z warsztatów branzoletkowych, zdobiły magnesy, farbowały koszulki, robiły łapacze snów i bawiły się slimami. W kolejnych dniach prawie trzydziestka cyklistów wyruszyła na rowerową wycieczkę do Siedliska premakulturowego Dolina Mgieł. Młodzież wykorzystała walory naszego ośrodka i przylegającego parku urządzając w MGOKu dwudniowe biwaki z nocowaniem.

Jednym z większych przedsięwzięć były Etno Warsztaty dla dzieci wraz opiekunami. Zajęcia opierały się na ludowym rękodzielnictwie oraz wytwarzaniu zabawek i przedmiotów codziennego użytku a wspólne zabawy połączyliśmy z zajęciami muzealno- etnograficznymi. Warto wspomnieć iż w okresie wakacyjnym cały czas spotykały się zespoły działające w domu kultury. Przygotowywały występy prezentowane podczas imprez i uroczystości organizowanych przez Urząd Miasta, co było dla artystów amatorów dużym przeżyciem. I tak zespoły tańca nowoczesnego tańczyły na Dniu Nowego Miasta, zespół ludowy wraz z orkiestrą wystąpił na gminnych dożynkach a orkiestra grała ponadto na uroczystości Święta Wojska Polskiego.

Udane wakacje to efekt pracy wielu współpracowników, instytucji oraz wolontariuszy którym wyrażamy serdeczne podziękowania. To dla nas zaszczyt że nieformalna grupa wolontariuszek TrzyMamyDzieci planuje działania swojego projektu z Budżetu Obywatelskiego w oparciu o dom kultury i możemy je wspólnie realizować. Serdeczne podziękowania kierujemy do władz samorządowych za zapewnienie wkładu własnego do projektu ,,W poszukiwaniu nowomiejskiego folkloru” który realizujemy ze środków ministra kultury oraz za sprawną współpracę z pracownikami urzędu miasta podczas wspólnych przedsięwzięć z budżetu obywatelskiego oraz miejskich wydarzeń. Największe zaś podziękowania kierujemy do naszych gości za to że nas odwiedzają i korzystają z oferty miejskiej instytucji kultury.

Jacek Zakrzewski

Dyrektor MGOK zaprasza

ul. Tomaszowska 5
  26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
  Tel. 517 192 889;

517 429 219
 

  email: mgok@nowemiasto.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.