Logo Miejsko Gminny Ośrodek Kultury

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1647
W sumie: 7163

News

News zdjęcie id 356

Jak co roku ferie w MGOK-u!

06.02.2024

Jak co roku podczas ferii zimowych dzieci i młodzież z naszego miasta i gminy mogły w kreatywny sposób poszerzać swoją wiedzę i rozwijać swoje talenty na zajęciach w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

W tym roku feryjny czas rozpoczęliśmy od nowości w murach naszej placówki, mianowicie od zajęć samoobrony dla młodzieży. Mimo sporego wysiłku a nawet bólu mięśni po zajęciach każdy wyszedł uśmiechnięty, z nową dawką wiedzy i umiejętności. Oczywiście nie mogło zabraknąć oferty zajęć dla naszych najmłodszych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne, czyli to co dzieci lubią najbardziej. Farby, kleje, kolorowe papiery i przeróżne ozdoby zapewniły naszym podopiecznym ogrom frajdy. Najmłodsi z wielką radością i zaangażowaniem uczestniczyli w sztuczkach i zabawach animacyjnych. Przez cały czas zimowego wypoczynku, codziennie realizowaliśmy zajęcia amatorskiego ruchu artystycznego, które w tym czasie były dostępne również dla uczestników spoza zespołu. Zajęcia tańca nowoczesnego, tańców towarzyskich, zespołu ludowego, orkiestry, sensoryki, języka angielskiego dla dzieci oraz nauka gry na gitarze, keyboardzie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzięki współpracy z projektem Warsztatowelove z Budżetu Obywatelskiego Nowego Miasta, odbyły się zajęcia dla dzieci

z wykorzystaniem Tubi Jelly, na których tworzony był Układ Słoneczny oraz Kosmiczne Warsztaty, gdzie powstały naprasowanki na torby. Półmetek ferii uświetnił pokaz iluzji w wykonaniu Magika Dawida. Sensoryczne spotkanie z Afryką dla maluchów było okazją nie tylko do fajnej zabawy

w rodzinnym gronie, ale również do poznania świata w nietypowej formule. Nie możemy zapomnieć o zajęciach muzycznych. Orkiestra Dęta dawała o sobie znać w całym MGOK-u oraz podczas kolędowych koncertów w mieście. Jak to mówią „ nie samą nauką człowiek żyje”, więc i my postawiliśmy na trochę szaleństwa.

W piątkowy wieczór było w MGOK-u iście tanecznie, księżniczkowo i bajkowo. Nasza coroczna propozycja- Karnawałowy bal przebierańców oraz karaoke pozwoliły miłym urwisom wyszaleć się po wsze czasy!

Opublikowała Daria Stanicka

 

Dyrektor MGOK zaprasza

Jacek Zakrzewski

ul. Tomaszowska 5
  26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
  Tel. 517 192 889;

517 429 219
 

  email: mgok@nowemiasto.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.